Auto moto

Toyota corolla paří k nejbezpečnějším autům současnosti bezpečnosti

O bezpečnosti aut se žerty nedělají  a vzhledem k testování nezávislou společností můžeme brát výsledky zcela vážně. Testy prováděla společnost ANCAP (Australský program pro posuzování nových vozidel). Toyota corolla získala neuvěřitelných 96% z celkového hodnocení, dospělí nebo podobně vysocí lidé jsou v autě dokonal chríněny v případě čelní, zadní i boční kolize. Pro děti vzhledem k jejich výšce není ochrana tak dokonalá, přesto získala v hodnocení velmi  slušných 83% z celkového hodnocení.

ovládací panel vozu

Bezpočnost vozu zvyšuje mimo jiné systém automatické detekce, který detekuje cyklisty, chodce a překážky, které dokáže v městských podmínkách vyhodnotit situaci, v případě i automaticky zabrzdit. Plusem tohoto vozu je spolehlivost přední části, kde nedojde při nárazu ve vysoké rychlosti k příliš znatelnému posunu motoru a nohy řidiče a spolujezdce zůstanou tak chráněny.

Na bezpečnosti záleží, a protože ve městě je potřeba dvojnásobné ostražitosti, je taková ochrana vítána. Vedle toho je toyota corolla vybavena asistentem, který udržuje vozidlo v jízdním pruhu, dále je vybavena monitorem slepého bodu a asistenčním systémem pro detekci dopravních značek a překračování povolené rychlosti. Celkem získala nová Toyota corolla  v kategorii chytrých systémů 76%, což dává malému hatchbacku ve své třdě trochu navrch.
zkouška nárazu

Test společnosti ANCAP je kromě bezpečnosti ukázkou neustálého vývoje. I modernější technologie se dnes dnes stále častěji dostávají do ,,lidových vozů‘‘, protože pro automobilky není tak pracné a nákladné systémy do automobilů implementovat. Toyota corolla je důkazem, že za bezpečnost nemusíme platit velmi vysoké ceny, tento bezpečnostní hatchback seženete kolem 430 tisíc korun. Nový hachtback nepatří sice k nejvzhlednějším, ale zato nabízí nadstandrtní výbavu, velký pocit bezpečí a velmi příznivou cenu.

Toyota corolla paří k nejbezpečnějším autům současnosti bezpečnosti
Ohodnoťte příspěvek
(Author)